پوست صورت یکی از حساس‌ترین قسمت‌های بدن است که در معرض انواع آسیب‌های محیطی متعدد قرار می‌گیرد . آلودگی هوا ، اشعه خورشید ، اشعه‌های منتشرشده از تلفن همراه ، کامپیوتر و … از جمله مواردی هستند که بر سلامت و شادابی پوست صورت تأثیر می‌گذارند . در این بین ، اشعه‌های فرابنفش UVA و UVB خورشید، بیشترین آسیب را به پوست صورت می‌زنند. این دو اشعه، پتانسیل ایجاد سرطان پوست را نیز دارند. در دیدگاه سنتی، آقایان فعالیت بیشتری در خارج از منزل داشتند و به همین دلیل پوست آن‌ها به مراقبت بیشتری در برابر آفتاب نیاز داشت. این دیدگاه منجر به تولید «کرم ضد آفتاب آقایان»  توسط برخی از برندها شد و در حال حاضر نیز تولید این کرم ضد آفتاب مردانه ادامه دارد.

البته این تنها دلیل متفاوت بودن کرم ضد آفتاب مردانه نسبت به سایر کرم‌های ضد آفتاب نیست. در ادامه این مقاله، شما را با سایر دلایل تولید کرم ضد آفتاب برای آقایان آشنا می‌کنیم و پس از آن به معرفی بهترین کرم ضد آفتاب آقایان می‌پردازیم. در انتهای این مقاله نیز به آقایانی که هنوز در برابر استفاده از کرم ضد آفتاب مقاومت می‌کنند، راهی معرفی کرده‌ایم که با استفاده از آن بتوانند با خیال راحت و بدون هزینه، کرم‌های ضد آفتاب را امتحان کنند و در صورت عدم احساس سنگینی روی پوست، آن‌ها را بخرند.

 

 

چرا کرم ضد آفتاب آقایان باید متفاوت باشد؟

اگر بخواهیم دیدگاه سنتی را کنار بگذاریم، به مانعی می‌رسیم که معمولاً بر سر راه اکثر آقایان برای استفاده از کرم ضد آفتاب قرار داشت. یعنی سنگینی و رد سفیدی که کرم‌های ضد آفتاب قدیمی روی پوست به‌ جا می‌گذاشتند .

با پیشرفت تکنولوژی ، شرکت‌های سازنده محصولات مراقبت از پوست اقدام به تولید کرم ضد آفتاب مردانه کردند تا این مانع را بردارند. امروزه آقایان می‌توانند با توجه به نوع پوست خود و نیازهایی که دارند ، کرم ضد آفتاب مناسب خود را پیدا کنند .

متأسفانه در حال حاضر نیز برخی از آقایان تصور می‌کنند که کرم ضد آفتاب یک محصول آرایشی است و نیازی نیست که از آن استفاده کنند . این باور باعث شده  که درصد کمی از آقایان به فکر محافظت از پوست خود در برابر اشعه آفتاب بیفتند . کرم ضد آفتاب مردانه در اصل یک محصول مراقبت از پوست است که در پیشگیری از ایجاد خطوط ریز ، تیرگی و ناهمگون شدن رنگ پوست مؤثر است . کرم ضد آفتاب مردانه بافت سبک‌تر و درصد چربی کمتری دارد و نبودن رنگ‌دانه در آن باعث می‌شود که به‌سرعت جذب پوست شود . بیشتر کرم‌های ضد آفتاب مخصوص آقایان با spf 30 تا 50 در بازار عرضه می‌شوند که با میانگین جذب 95 درصدی اشعه UVA و UVB، بیشترین محافظت را از پوست آقایان به عمل می‌آورند.

 

علت استفاده از کرم ضد آفتاب آقایان

 

چرا آقایان باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنند ؟

فرقی نمی‌کند تابستان باشد یا زمستان، در داخل منزل باشید یا بیرون ، باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا اولین و مهم‌ترین قدم در مسیر مراقبت از سلامت پوست را به‌درستی بردارید . شدت تابش نور خورشید و اشعه‌های مضر آن که شامل UVA و UVB می‌شود، در بازه زمانی  10 تا 4 بعدازظهر به حداکثر خود می‌رسد و می‌تواند آسیب‌های زیادی به پوست صورت وارد کند. معمولاً در این بازه زمانی، احتمال حضور آقایان در فضای باز و زیر تابش مستقیم نور آفتاب، بیشتر است.

قرار گرفتن طولانی‌مدت پوست صورت در معرض آفتاب ، علاوه بر این که باعث تسریع علائم پیری پوست ، آکنه ، چروک و آفتاب‌سوختگی می‌شود ، یکی از علل اصلی سرطان پوست به شمار می‌رود. با این تفاسیر ، ایجاد یک سد دفاعی روی پوست برای مراقبت از آن در برابر از این اشعه‌های مضر، امری ضروری است .

 

معرفی بهترین کرم ضد آفتاب آقایان

آقایان نیز همانند خانم‌ها، باید با توجه به نوع پوست خود، کرم ضد آفتاب مناسبشان را انتخاب کنند. اگر پوست خشکی دارید، باید از ضد آفتابی استفاده کنید که رطوبت پوست شما را از بین نبرد و اگر پوست چرب و مستعد آکنه‌ای دارید، باید از ضد آفتاب فاقد چربی استفاده کنید.

در ادامه، 5 نمونه از بهترین کرم‌های ضد آفتاب موجود در بازار را معرفی کرده‌ایم که برخی مخصوص آقایان تولید می‌شوند و برخی نیز منحصر به جنسیت خاصی نیستند و  آقایان هم می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

1.       کرم ضد آفتاب آقایان سینره

سینره برندی ایرانی است که محصولات خود را با پایه گیاهی تولید می‌کند . این برند ، کرم ضد آفتاب مخصوص آقایان با spf 45 را هم در لیست محصولاتش قرار داده است. این محصول علاوه بر اینکه از پوست در برابر اشعه‌های UVA و UVB محافظت می‌کند، فاقد رنگ و چربی است و در برابر تعریق و شست‌وشو هم مقاوم است .

عصاره مورینگایی که در ترکیبات این کرم ضد آفتاب استفاده‌ شده، از پوست در مقابل آلودگی هوا هم محافظت می‌کند .استفاده از این محصول بدون ایجاد احساس سنگینی روی پوست ، منجر به کاهش قرمزی و التهاب ناشی از آفتاب‌سوختگی نیز می‌شود.

 

2.      کرم ضد آفتاب مردانه آردن

این کرم ضد آفتاب یک محصول چندکاره است که آن را با چربی کنترل‌شده تولید کرده‌اند. بنابراین، تمامی آقایان با هر نوع پوستی می‌توانند از این محصول استفاده کنند . کرم ضد آفتاب مردانه آردن با spf 50 به‌خوبی از پوست در مقابل اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کند . از دیگر ویژگی‌های این کرم ضد آفتاب می‌توانیم به خاصیت مات‌کنندگی ، آب‌رسانی بالا و کاهش التهاب‌های پوستی اشاره کنیم .

 

3.     کرم ضد آفتاب آقایان مای

این کرم ضد آفتاب ، یک محصول مناسب برای آقایانی است که پوست چرب و مستعد آکنه دارند . فاکتور محافظت از پوست (spf) این محصول 50 است که تا 97 درصد اشعه UVAو UVB را جذب می‌کند . کرم ضد آفتاب فاقد چربی مردانه مای ،  بدون رنگ است و با بافتی سبک به‌سرعت جذب پوست می‌شود . این کرم ضد آفتاب با مراقبت از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد ، از تیرگی ، چروک و پیری پوست پیشگیری می‌کند .

 

کرم ضد افتاب الارو spf30

 

4.     کرم ضد آفتاب الارو

اگر پوست معمولی یا خشکی دارید ، می‌توانید از کرم ضد آفتاب الارو SPF 30 استفاده کنید که در نوع بی‌رنگ هم موجود است و رطوبت پوست شما را از بین نمی‌برد. این محصول که در ایران و تحت لیسانس کشور فرانسه تولید می‌شود، درصد محافظت بالایی  دارد و به همین دلیل، برای مدتی طولانی از پوست شما در برابر اشعه آفتاب محافظت می‌کند . اگر هم پوست چربی دارید و دوست دارید کرم ضد آفتاب رنگی استفاده کنید، کرم ضد آفتاب الارو spf 30 در سه طیف رنگی نیز تولید می‌شود.

 

5.     کرم ضد آفتاب سان سیف

اگر ساعات کمتری از روز در بیرون از منزل هستید و ترجیح می‌دهید کرم ضد آفتابی با SPF پایین‌تر استفاده کنید، این محصول گزینه مناسبی برای شما است .کرم ضد آفتاب مردانه سان سیف با spf 40، محصولی ایرانی است که با عصاره چای سبز  و سالیسیلیک اسید ، ترشح چربی در پوست را کنترل می‌کند . این محصول وظیفه محافظت از پوست شما در برابر اشعه‌های UVA و UVB را نیز بر عهده دارد و از رشد باکتری ، آکنه و التهاب پوستی هم پیشگیری می‌کند .

 

بهترین زمان استفاده از کرم ضد آفتاب مخصوص آقایان

مثل همه کرم‌های ضد آفتاب ، آقایان هم باید حداقل 15 دقیقه قبل از خروج از منزل، از کرم ضد آفتاب استفاده کنند تا بهترین اثر را داشته باشد . شاید این کار در ابتدا کمی سخت و زمان‌بر به نظر برسد و بعض از روزها نیز انجام آن را فراموش کنید، اما کافی است چند روز به‌صورت مرتب این کار را انجام دهید تا به یک روتین محافظت از پوست تبدیل شود.

برای انجام این کار، 2/5 ‌بند انگشت از کرم را به‌خوبی روی پوست صورت پخش کنید و صبر کنید تا جذب شود . این نکته را هم فراموش نکنید که کرم ضد آفتاب را برای لاله گوش ، گردن و  پشت دست‌ها هم استفاده کنید .

 

پیکاپک چگونه به شما کمک می‌کند تا کرم ضد آفتاب مردانه باکیفیت بخرید؟

در ابتدای این مقاله به شما قول دادیم که راهی معرفی کنیم تا آقایان با خیال راحت بتوانند از اضافه کردن کرم ضد آفتاب به سبد خریدشان مطمئن شوند. کرم ضد آفتاب الارو SpF30 از جمله محصولاتی است که نمونه آن در بسته‌های ماهانه پیکاپک وجود دارد. اگر در سایت پیکاپک ثبت‌نام کرده باشید و محصولات موجود در بسته‌های ماهانه این سایت منطبق با علایق و عادات خرید شما باشد، به احتمال زیاد در انتهای ماه بسته‌ای را دریافت می‌کنید که سمپل کرم ضد آفتاب الارو SpF30 نیز در آن وجود دارد.

شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه، این محصول را تست کنید و اگر از میزان سبکی آن روی پوست صورتتان و تأثیر آن رضایت داشتید، می توانید این کرم ضد آفتاب را در لیست خرید بعدی خود قرار دهید.

 

 

کرم ضد آفتاب مردانه محصولی نیست که به‌راحتی بتوانید از کنار آن بگذرید.  حفظ شادابی پوست و جلوگیری از آفتاب‌سوختگی و تغییر رنگ پوست، خواسته هر انسانی است. در این مقاله سعی کردیم تا با معرفی بهترین کرم ضد آفتاب آقایان، به شما کمک کنیم تا از پوست خود محافظت کنید.


Pikapak Blog » مهم‌ترین نکات در خرید کرم ضد آفتاب آقایان+ معرفی بهترین کرم ضد آفتاب مردانه